Wybierz swój język

Pułapki do odłowu badanych zwierząt stanowią dziś integralną część działań ochroniarskich.

Pułapki firmy Aquila to rozwiązania będące niejako uzupełnieniem oferty produktowej. Patrząc jednak z perspektywy proponwanych przez naszą firmę rozwiązań oraz zakładanej koncepcji pełnego wsparcia badań naukowych stanowią one jak najbardziej naturalne rozszerzenie produktowego spektrum firmy.

Oferowane rozwiązania są wynikiem wieloletnich prac terenowych, w którym to czasie dokonano rozlicznych prób i przetestowano wiele rozwiązań. Na ich podstawie powstały urządzenia charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i gwarantujące niezawodność działania nawet w trudnych warunkach terenowych. Całość oferty wzbogacono o najnowsze rozwiązania elektroniczne dające klientowi wielorakie możliwości zastosowania tych produktów w terenie.

Główny nacisk położony został na odłów ptaków, czyli tych organizmów, które dzięki posiadaniu umiejętności latania złapać jest najtrudniej.

Oferta pułapek firmy Aquila składa się z następujących typów rozwiązań:

1. Pułapki naziemne.

Posiadamy bogaty wybór pułapek naziemnych, poczynając od szeroko stosowanych pułapek w kształcie łuku (tzw. bownet), po pułapki prostokątne.

Pułapki bownet to największe pod względem rozmiarów rozwiązania oferowane przez naszą firmę. Ich średnica może sięgać 5 metrów. Standardowo oferowane są modele o średnicy 2,5 lub 3,5 metrów. Przeznaczone są głównie do odłowu dużych ptaków szponiastych. Modułowa konstrucja tych pułapek pozwala na swobodne ich przenoszenie, a całość mieści się w poręcznej torbie.

Pułapki prostokątne to rozwiązania mniejsze (maksymalna długość boku do 150 cm). Mogą być ustawione w pozycji poziomej lub lekko uniesione z jednego boku. Przeznaczone są do odłowu mniejszych ptaków szponiastych oraz wszystkich innych gatunków z wyłączeniem czapli, żurawi i bocianów.

2. Pułapki nakołkowe.

Pułapki te stosować można na wszelkiego rodzaju masztach, pozbawionych gałęzi kikutach drzew lub często specjalnie do tego celu przygotowywanych kołkach, które ptaki wykorzystują do odpoczynku lub polowania.

Oferujemy dwa typy nakołkowych pułapek:

zatrzaskowe - mechanizm zatrzaskuje siedzącego ptaka pomiędzy dwiema sieciami. Maksymalne rozmiary takich pułapek to około 1 metr wewnętrznej przestrzeni.

pętlowe - mechanizm zaciska wokół nóg siedzącego na wcześniej zamontowanej na końcu kołka specjalnej głowicy sznurek lub żyłkę uniemożliwiając ucieczkę.

3. Zdalne wyzwalanie pułapek.

Elektroniczne rozwiązania firmy Aquila pozwalają na zdalne wyzwalanie wszystkich rodzajów wyżej wymienionych pułapek. Standardowo wyposażone wyzwalacze umożliwiają pracę w terenie na odległość do 500 metrów. Nasza oferta nie kończy się jednak w tym miejscu. Oferujemy bowiem wiele dodatkowych opcji, które można zastosować przy odłowie zwierząt. Są to:

a) zwiększenie odległości między pułapką a wyzwalaczem do praktycznie każdej żądanej wartości

b) wyzwalanie kilku pułapek za pomocą jednego wyzwalacza

c) wyzwalanie jednej pułapki przy pomocy kilku wyzwalaczy

d) zastosowanie różnego rodzaju czujników w celu automatycznego wyzwalania pułapek

e) zastosowanie kamer w celu zdalnego monitorowania pułapek

f) zastosowanie przenośnych urządzeń mobilnych (telefony komórkowe, tablety, laptopy) do wyzwalania i monitorowania pułapek

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań możliwe jest łapanie zwierząt nawet z drugiego końca świata.

4. Sieci ornitologiczne

W ofercie firmy "Aquila" znajdziecie Państwo wykonane z najlepszych materiałów sieci ornitologiczne. Dostępne są wszelkie typy, od delikatnych sieci do łapania ptaków wróblowych po trwałe i mocne przeznaczone dla orłów. Wszystkie oferowane są w dowolnej konfiguracji i ilości półek.

5. Sieci

Oferujemy Państwu sieci różnej wielkości i przeznaczenia. Cechują się one przede wszystkim wytrzymałością, co pozwala na sprawne łapanie wszelkich gatunków ptaków i zwierząt.

 

Uwaga: Wykonujemy również dowolnego typu pułapki wedle życzeń i uwag klienta.

Portal GPS | Grzędy | Galeria | Projekt AQC | Baza obserwacji | Kontakt

Copyright © Aquila 2012. Wszelkie prawa zastrzeżone.